• Оновлена країна

В’ячеслав Чорновіл – приклад сучасного Лідера Нації


Сьогодні, 24 грудня відзначатиметься 82-річниця з дня народження В’ячеслава Максимовича Чорновола – українського політика, діяча руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичного в'язня СРСР, провідника українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х-90-х років, Героя України (посмертно).

Нагадаємо, що В’ячеслав Чорновіл загинув 25 березня 1999 року за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем напередодні президентських виборів. Похований у Києві на центральній алеї Байкового кладовища.

Разом із провідником Народного Руху України, наша держава втратила Лідера Нації, істинного проукраїнського політичного діяча, який любив Батьківщину більше за власне життя та політичні інтереси.

25 березня 1999 року закінчився недовготривалий період політики національної єдності, суспільної згуртованості й захисту інтересів української політичної нації. Нажаль, по смерті В’ячеслава Максимовича в Україні досі не відновився національний рух, не з’явилося жодного політика чи політичної сили, які б спрямували свої зусилля на формування громадянського суспільства навколо національної ідеї, єдності й згуртованості мультиетнічної української політичної нації.

Разом із В. Чорноволом закінчилася епоха української політики, епоха розвитку й становлення української незалежної держави.

Чи то страх, чи невгамовне бажання монетизації політичних дивідендів, чи залежність від олігархічної мафії, але жодна вітчизняна політична сила за крайні 20 років не спромоглася вибудувати політику національних інтересів. Приватне й короткострокове переважає над суспільним й історично доцільним; намагання догодити усім, крім українських громадян, формує сучасну українську політику. Іменні партії, фонди, кишенькові «громадські» організації, комерціалізація інструментів суспільного контролю влади – стали звичною складовою сучасної політичної реальності.

Як досі не з’явилося в Україні проукраїнських політичних партій покликаних до просування національних інтересів, так і не сформувалося відповідне бізнес-середовище готове до фінансування стратегічних політичних програм, які не приносять короткострокових бонусів у вигляді преференцій, держзамовлень чи «потрібних» НПА, бо спрямовані на формування Громадянина, громадянського суспільства, політичної нації, популяризацію освіти, культури, традицій та звичаїв, просування й розвитку українства в Європі та світі.

Дякуємо Вам, В’ячеславе Максимовичу, за приклад гідності, любові до України й самопожертви заради Батьківщини. Немає серед нас нині подібних Вам політиків й державних діячів. Так само не виплекала Україна й достойних підприємців-меценатів. Ми досі сперечаємося за мову, віру та напрям цивілізаційного розвитку, купуємо російський газ, бігаємо до Москви на поклон й втрачаємо території…

26 перегляд0 коментар