• Оновлена країна

Криза сучасності


Наш біологічний вид опинився сам-на-сам перед викликами біологічної загрози. Подяка Богу, мова не йде про вимирання людства, але, наразі, задуматися є над чим.

Переважно усі країни, незважаючи на рівень розвитку та демократії, виявилися неготовими до «коронованої» пандемії.

Наслідки девальвації суспільнозначимих професій (лікаря, вчителя, пожежного, рятувальника тощо) й масоване зростання популярності прибуткових спеціальностей цифрового/віртуального світу – принесли свої результати.

Безперервний пошук нових способів отримання прибутку призвів до набуття неабиякого значення та ролі маркетингу, PR-у, реклами, фінансових брокерських послуг тощо. Професій, у яких, зазвичай, немає жодної суспільної користі та потреби. Наприклад, зараз, під час карантинних заходів, усі «штучно-віртуальні» види діяльності сприймаються вже не так актуально, як це виглядало ще наприкінці минулого року.

Ми спрямовували неабиякі зусилля, щоб примусити один одного повірити в пусті нісенітниці про матеріальне благополуччя й кардинально змінили свої цінності та пріоритети. Гроші, статки, заможність – вже давно стали індикаторами успіху.

Виховання й культура, освіта і наука – перетворилися на маргіналізовані види діяльності, що втратили свою цінність та суспільну значимість. Натомість на перші шпальта газет і глянців, на перші ряди світських раутів та прийомів перемістилися представники розважальних професій – актори, режисери, співаки, артисти, коміки, музиканти.

Відносно не так давно, ще на початку минулого століття, почесні місця займали лікарі, викладачі, інженери, дослідники. Але Велика депресія у США дала поштовх для розвитку ліберальної економіки, що призвело до переформатування принципів організації суспільно-політичного життя. Християнські цінності й мораль, на яких формувалася сучасна цивілізація, замінили гроші. Підміна базових понять просякла настільки глибоко, що почала поглинати і Церкву. Зверніть увагу якими авто користуються й у яких маєтках живуть окремі пастори протестантських общин, або священство офіційних релігійних конфесій. Навіть їх діти, як і діти корумпованих чиновників, навчаються за кордоном, у той час, як батьки «змушені нести важку ношу служіння» тут, в Україні. Успішність у сучасному світі вимірюється виключно рівнем статків. Інші мірила не сприймаються більшістю, є нерелевантними для підлітків, студентства, молоді. Секуляризація суспільства поглинула усі сфери нашого життя. Люди становлять небезпеку для людей не лише фігурально, а й буквально.

Короновірусна пандемія, на нашу думку, є черговим попереджувальним сигналом хибності наших принципів та цінностей, демонстрацією безпорадності грошей, нікчемності окремих видів діяльності й аксіологічної пустоти пріоритетів цивілізаційного «розвитку». Ми змінили напрям руху і втратили не лише образ та подобу Творця, а й, власне, владу над Землею, довірену нам через Адама

І сказав Бог: Створімо людину за образом Нашим, за подобою Нашою, і хай панують над морською рибою, і над птаством небесним, і над худобою, і над усею землею, і над усім плазуючим, що плазує по землі.

І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх.

І поблагословив їх Бог, і сказав Бог до них: Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю, оволодійте нею, і пануйте над морськими рибами, і над птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі! (Буття 1:26-28)

10 перегляд0 коментар