• Оновлена країна

Подолання епідемій: рецепт для України


Досвід як демократичних, так і тоталітарних країн у боротьбі з епідеміями вказує, що ефективними є лише жорсткі й радикальні дії – короткострокові, оперативні, спрямовані майже на повне обмеження пересування громадян.

Запровадження ліберальних карантинних заходів призводить до розтягування процесу на багато місяців й ураження не менше 80% населення. А це втрата працездатності більшою частиною громадян від двох тижнів до місяця, колапс системи охорони здоров’я (жодна країна в світі не готова до епідемій), банкрутство / припинення більшості бізнесів, зменшення надходження податків, невиплата пенсій, втрата робочих місць (критичне зростання безробіття), мародерство/грабежі/масові заворушення/непокора органам правопорядку.

Тож наслідки довгострокових карантинних заходів загрожують не лише економіці, а й національній безпеці.

Яким би свідомим чи дисциплінованим не було суспільство, завжди є не менше 20% порушників загальної дисципліни, які своїм прикладом вносять дисбаланс та провокують інших (законослухняних) громадян до порушень загальновстановлених правил і вимог.

Наразі, сподіватися на високу самодисципліну й організованість населення, все одно, що довірити малолітнім дітям сірники на сіновалі.

Зупинити поширення малодослідженої хвороби можна лише шляхом впровадження повної короткострокової (2-4 тижні) заборони пересування громадян. Виключення становлять лише спеціальні державні органи та служби.

Влада за 3-5 днів попереджає громадян про запровадження жорстких заходів з протидії поширенню вірусної інфекції. Після чого вводиться комендантський час, зупиняється весь громадський транспорт, продуктові магазини та аптеки працюють лише онлайн, населенні пункти патрулюються нацгвардією та поліцією, залучаються Збройні сили, засобами громадського транспорту (у т. ч. і метро) здійснюється перевезення лише працівників спеціальних державних органів та служб залучених до забезпечення функціонування держави й дотримання карантинних правил, пересування пересічних громадян допускається лише у виключних випадках з дозволу комендантської служби.

Краще потерпіти один місяць, ніж втратити тисячі людей та роки на подолання суспільно-політичної й економічної кризи.

Звертаємо увагу, що короновірусна пандемія торкнулася усіх, без виключення, країн. Це світова криза, глобальна проблема і загроза. Тож сподіватися на фінансову допомогу МВФ чи інших інституції – легковажно й недалекоглядно.

На майбутнє, засоби епідеміологічного захисту слід ввести до переліку стратегічних, щоб у разі настання подібних інцидентів уникнути дефіциту елементарних засобів індивідуального захисту.

2183 перегляд0 коментар